تجربه و نظرات در مورد سکته مغزی می تواند برای سایر بیماران سکته مغزی بسیار کاربردی باشد و در روند درمان سکته مغزی بسیار مفید باشد. راهنمایی گرفتن از افرادی که سکته مغزی را تجربه کرده اند باعث می شود تا افراد بدانند که اقدامات بعد از سکته مغزی چیست. البته ناگفته نماند که شدت سکته مغزی و شدت علائم و عوارض سکته مغزی در افراد مختلف متفاوت می باشد و هر فردی شرایط جسمانی و روانی متفاوتی دارد و روند درمان و بهبودی پس از سکته مغزی متفاوت می باشد و نباید بیماران سکته مغزی خود را با دیگر افراد سکته مغزی مقایسه کنند، مدت زمان درمان سکته مغزی در افراد مختلف متفاوت می باشد و بستگی به شرایط خاصی دارد که در مقاله ی جداگانه در این مورد صحبت کرده ایم.

تجربه و نظرات سایر افراد در مورد سکته مغزی باعث می شود بیماران سکته مغزی شناخت کافی در مورد سکته مغزی، درمان سکته مغزی و عوارض سکته مغزی به دست بیاورند. همانطور که در جملات بالا توضیح دادیم نباید شرایط خود را با سایر بیماران مقایسه کنیم و شرایط هر بیمار سکته مغزی ای متفاوت با سایرین می باشد و بهترین راهکار مشاوره گرفتن از فرد متخصص در این زمینه می باشد و به همین دلیل ما به بیماران سکته مغزی توصیه می کنیم که در روند درمان سکته مغزی از راهنمایی ها و مشاوره های پزشکان و متخصصان در زمینه ی سکته مغزی استفاده کنند و گفته ی دیگران را ملاک قرار ندهند و چه بسا ما دیده ایم که در خیلی از موارد، اطرافیان و بیماران دیگر مشاوره های اشتباه داده اند، چون افرادی که در زمینه ی سکته مغزی تخصصی ندارد، درک و آگاهی ای در مورد سکته مغزی ندارند و خیلی سطحی به سکته مغزی می نگرند و دلیل علمی بسیاری از مشکلات و ناتوانی های سکته مغزی را نمی دانند.

نظرات مردم در مورد سکته مغزی

مهمترین تجربه ها و نظرات مردم در مورد سکته مغزی

بعد از چندین سال فعالیت در زمینه ی سکته مغزی، ما مجموعه ای از تجربه ها و نظرات بیماران سکته مغزی را در زیر برایتان آورده ایم و در بسیاری از موارد بین بیماران سکته مغزی مشترک می باشد و می تواند مورد استفاده سایر بیماران سکته مغزی و سایر افرادی که جدیدا به سکته مغزی مبتلا شده اند قرار بگیرد.

  • بعد از سکته مغزی اکثرا افراد خواب آلوده می باشند و به اصطلاح خواب زیاد  بعد سکته مغزی از مشخصه های سکته مغزی می باشد و افراد باید با این حس خواب آلودگی مقابله کنند تا مانع بهبودی آنها نشود و از طرفی نیز داروهای درمان سکته مغزی نیز خواب آور می باشند.
  • اکثر افراد بعد از سکته مغزی در شوک فرو می روند و در روزهای اول بعد از سکته مغزی فراموشی و حواس پرتی مشکل رایج می باشد و بعضی افراد نیز در این دوران دچار توهم و هذیان گفتن می شوند و به مرور از شدت این علائم کاسته می شود.
  • خستکی مداوم بعد از سکته مغزی در اکثر افراد وجود دارد و به دلیل سکته مغزی و عوارض آن می باشد و از عوارض داروهای سکته مغزی نیز می تواند باشد.
  • به گفته ی اکثر بیماران سکته مغزی حس سنگینی در اندام های سمت مبتلا به سکته مغزی وجود دارد و این به دلیل بی حرکتی و سستی دست و پا می باشد و به مرور که حرکت اندام ها ایجاد شد از شدت این سنگینی اندام ها کاسته می شود.
  • اکثر بیماران سکته مغزی حس گزگز و مورمور در اندام ها دارند و یا حتی بعضی بیمارن حس سرما و گرما را متوجه نمی شوند.
  • به گفته ی افراد سکته مغزی بیشترین تاثیر را در درمان سکته انجام تمرینات سکته مغزی و ورزش های سکته مغزی دارد و بی حرکتی و بی فعالیتی باعث تشدید علائم سکته مغزی می شود.
  • انجام ماساژها و نرمش عضلات باعث نرم تر شدن اندام ها و افزایش دامنه ی حرکتی اندام ها می شود ولی ماساژ به تنهایی باعث درمان عوارض و ناتوانی های سکته مغزی نمی شود.
  • با توجه به تجربه ای که در درمان سکته مغزی به دست آورده ایم، افرادی که همکاری خوبی دارند و پیگیر و مشتاق درمان ناتوانی های خود هستند، بسیار سریعتر از سایر افراد بهبودی پس از سکته مغزی را به دست می آورند.
  • سکته مغزی باعث کم انگیزگی و افسردگی بیماران سکته مغزی می شود و افسردگی و ناامیدی از عوارض سکته مغزی می باشد و می بایست افراد با این مشکلات مقابله کنند تا پیشرفت نکنند و کمک گرفتن از روانشناس و روانپزشک بسیار کاربردی می باشد.
  • با توجه به تجربه و نظرات بیماران در مورد سکته مغزی، هر چقدر که درمان های پزشکی و توانبخشی سکته مغزی سریع تر و از روزهای اول سکته مغزی شروع شود باعث بهبودی زودتر بیماران سکته مغزی می شود.

همانطور که در ابتدای این مطلب بیان کردیم بهترین راهکار مشاوره گرفتن و زیر نظر پزشک متخصص در زمینه ی سکته مغزی می باشد و تجربه و نظرات در مورد سکته مغزی همیشه درست نمی باشد و در بسیاری از مواقع اطرافیان و افراد دیگر راهنمایی های اشتباه می کنند و باعث می شوند که به بیمار سکته مغزی لطمه وارد شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مشاوره در واتس آپ