هزینه درمان در منزل بسته به درمان های مورد نیاز بیمار سکته مغزی متفاوت می باشد و تعرفه توانبخشی در منزل که شامل : فیزیوتراپی در منزل ، کاردرمانی درمنزل و گفتاردرمانی در منزل  می باشد هر ساله از طرف سازمان نظام پزشکی کشور اعلام می شود و همه ی درمانگران بر طبق این تعرفه، خدمات درمانی در منزل به بیماران سکته مغزی ارائه می دهند. اصولا تعرفه خدمات توانبخشی در منزل دو و نیم برابر تعرفه ی کلینیک می باشد و بسته به شرایطی می تواند این هزینه افزایش یا کاهش پیدا کند.

هزینه ی هوم ویزیت (Home Visit) در شهر تهران اندکی گرانتر از سایر شهر های ایران می باشد و دلیل این موضوع ترافیک شدید شهر تهران و مسافت های طولانی آن می باشد و در کل خدمات و سرویس دهی تمام ارگان ها در تهران گرانتر می باشد. تعرفه ی توانبحشی در منزل هر ساله نسبت به تورم ایران رشد دارد و متاسفانه برای بسیاری از خانواده ها پرداخت خدمات درمانی در منزل مشکل می باشد و چه بسا ما خانواده هایی را دیده ایم که به دلیل مشکلات مالی از درمان سکته مغزی منصرف شده اند و با همان مشکلات و ناتوانی های سکته مغزی به زندگی خود ادامه می دهند.

هر کلینیک و یا هر درمانگر می تواند بسته به درمان هایی که ارائه می دهد و یا بسته به مدالیته های درمانی که استفاده می کند قیمت جلسات درمانی مناسب خود را ارائه دهد ولی این تعرفه باید در چارچوب تعرفه ارائه شده از سوی نظام پزشکی باشد و قیمت های نامتعارف توانبخشی در خانه مورد قبول نیست.

نکته بسیار مهم در مورد هوم ویزیت (Home Visit) سکته مغزی این می باشد که خانوداه و اطرافیان حتما کارت نظام پزشکی درمانگر را از وی درخواست کنند و رویت کنند که آیا درمانگر مورد نظر مدرک تخصصی برای درمان را دارد یا نه. متاسفانه بسیار دیده ایم که افراد فاید مدرک و صلاحیت درمانی خود را به عنوان فیزیوتراپیست و یا کاردرمانگر معرفی می کنند و خدمات توانبخشی در منزل ارائه می دهند و باعث آسیب به بیمار و تلف شدن فرصت درمانی وی می شوند.

تعرفه درمان در منزل

تعرفه فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی سکته مغزی در روز های اولیه درمان سکته مغزی نقش مهمی را ایفا می کند و انواع درمان ها و مدالیته ی درمانی دستی و الکتریکی به درمان ناتوانی ها و فلج شدن اندام  پس از سکته مغزی می پردازد. تمرینات فیزیوتراپی سکته مغزی کمک می کند که حرکت به اندام های بدن برگردد و باعث افزایش قدرت عضلات می شود و در راه رفتن و تعادل بیمار سکته مغزی تاثیر بسیاری دارد. تعرفه فیزیوتراپی در منزل اصولا دو و نیم برابر تعرفف فیزیوتراپی در کلینیک می باشد. البته در شرایطی که مدالیته های درمانی اضافه تر در جلسات توانبخشی در منزل ارائه شود هزینه ی این خدمات نیز محاسبه می شود.

تعرفه کاردرمانی سکته مغزی

کاردرمانی سکته مغزی در خانه یکی از درمان های ضروری بعد از سکته مغزی می باشد و به پیشرفت عملکردی بیمار و مستقل شدن وی کمک بسیاری می کند و کاردرمانی سکته مغزی با تمرینات توانبخشی و درمان های دستی و کشش های اندام ها، باعث بهبود عملکرد می شود و بیمار سکته مغزی می تواند کارهای روزمره و شخصی خود را انجام دهد. تعرفه ی کاردرمانی در منزل نیز همانند تعرفه ی گفتاردرمانی در منزل اصولا دو و نیم برابر تعرفه کلینیک می باشد.

تعرفه ی گفتاردرمانی سکته مغزی

گفتاردرمانی سکته مغزی به درمان مشکلات بلع و گفتاری بعد از سکته مغزی می پردازد. مشکلات تکلم و صحبت کردن در سکته مغزی در بعضی افراد رخ می دهد و به کمک گفتاردرمانی درمان می شود و در برخی افراد نیز مشکلات غذا خوردن و بلعیدن رخ می دهد. تمرینات گفتاردرمانی سکته مغزی با تقویت عضلات زبانی و گلو و افزایش هماهنگی عضلات زبانی و دهانی به تکلم و صحبت کردن بیمار سکته مغزی کمک فراوانی می کند. تعرفه ی خدمات گفتاردرمانی درمنزل نیز همانند فیزیوتراپی و کاردرمانی، دو و نیم برابر هزینه کلینیک می باشد و در شرایطی نیز اندکی می تواند متفاوت باشد.

تعرفه ی درمان در منزل در سال 1403

با توجه به اینکه در مطالب بالا بیان کردیم هزینه هوم ویزیت (Home Visit)، دو و نیم برابر هزینه کلینیک می باشد و هزینه کلینیک ها در سال 1403 تهران به طور متوسط برای 45 دقیقه درمان توانبخشی 300 الی 500 هزار تومان می باشد، تعرفه ی درمان در منزل و توانبخشی در منزل در سال 1403 برای یک ساعت درمان در منزل بین 800 تا یک میلیون دویست هزار تومان می باشد و این هزینه ها در مواردی می تواند متغییر می باشد و می تواند اندکی بالاتر و یا کمتر باشد و بستگی به مدالیته های درمانی ارائه شده درمنزل و فاکتورهای دیگر می باشد.

آیا خدمات درمان در منزل و توانبخشی در منزل شامل بیمه می شود؟

خدمات درمانی در منزل در مواردی که بیمار بیمه باشد و بیمه ی وی خدمات درمان در منزل را شامل شود ، سربرگ با مهر و امضا درمانگر برای دریافت هزینه درمانی از طریق بیمه برای بیمار صادر می شود و بیمه ها اصولا درصدی از هزینه درمان را پرداخت می کنند.

مجموعه توانبخشی سکته مغزی نشاط ، ارائه دهنده خدمات توانبخشی سکته مغزی در منزل می باشد و به تمام بیماران سکته مغزی در سطح تهران خدمات توانبخشی سکته مغزی ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مشاوره در واتس آپ