تمرینات توانبخشی سکته مغزی در منزل شامل: تمرینات فیزیوتراپی سکته مغزی ، تمرینات کاردرمانی سکته مغزی و تمرینات گفتاردرمانی سکته مغزی می باشد و درمان سکته مغزی یک کار تیمی می باشد و متخصصان در این زمینه بیمار را به استقلال عملکردی و بهبودی کامل می رسانند.

تمرینات فیزیوتراپی سکته مغزی

تمرینات فیزیوتراپی در منزل شامل تمرینات تقویتی عضلات، مثل تقویت عضلات پا،تنه،تقویت شانه و تمرين برای افزايش قدرت عضلات دست می باشد.

تمرينات فیزیوتراپی سکته مغزی همچنین بر کاهش‌ اسپاسم و دفورمیتی اندام‌ها و مفاصل اثر گذار است ، بعد از سکته مغزی اندام های طرف درگیر بدن دچار اسپاسم و گرفتگی عضلانی می شوند، اگر جلوی این اسپاسم گرفته نشود در طولانی مدت باعث دفورمیتی و بدشکلی اندام ها می شود، فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل با انجام تمرینات کششی و موبیلیزیش مفاصل از بدشکلی اندام ها و خشکی مفاصل جلوگیری می کند.

فیزیوتراپی سکته مغزی همچنين با تمرینات توانبخشی سکته مغزی به تعادل بیماران سکته مغزی کمک می کند. اکثر افراد در راه رفتن پس از سکته مغزی و تعادل حین راه رفتن مشکل دارند. فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل با تمریناتی که به بیمار می‌دهد و مدالیته های درمانی تخصصی، باعث بهبود تعادل بیمار سکته مغزی حین راه رفتن می شود و ترس بیمار از راه رفتن از بین می‌رود و با اعتماد به نفس کامل می تواند راه برود.

فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل از مدالیته های الکتریکی برای درمان بیماران سکته مغزی استفاده می کند و با استفاده از این مدالیته های درمانی وضعیت سلامتی افراد را بهبود بخشد.

فیزیوتراپی سکته مغزی باید توسط فیزیوتراپیست متخصص در زمینه سکته مغزی انجام شود و درمان سکته مغزی نیاز به تخصص در این زمینه می باشد. به دلیل مشکلات و ناتوانی هایی که بعد از سکته مغزی اتفاق می افتد نیاز به یک فرد متبحر در این زمینه می باشد تا بتواند بیمار سکته مغزی را به حداکثر سلامتی و توانایی برساند.

تمرینات توانبخشی سکته مغزی

تمرینات کاردرمانی سکته مغزی

کاردرمانی در منزل جهت رساندن بیمار به حداکثر استقلال در انجام کارهای روزمره برسد کار های روزمره شامل، لباس پوشیدن، استحمام، رفتن به سرویس بهداشتی ، غذا پختن و.‌.. می باشد.

 کاردرمانی سکته مغزی در منزل به کمک تمرینات توانبخشی سکته مغزی، در رسیدن بیمار به شرایط مطلوب و انجام فعالیت‌های روزمره نقش بسزایی دارد. افراد بعد از سکته‌ مغزی دچار ناتوانی هایی در انجام کارهای روزمره خود می شوند و این امر باعث کاهش‌ اعتماد به نفس افراد پس از سکته مغزی می شود و باعث افسردگی بیماران می باشد، تمرینات کاردرمانی سکته مغزی به افراد کمک می‌کند تا بتواند از پس کارهای روزانه خود بربیایند و اعتماد به نفس خود را بازسازی کنند.

تمریتات کاردرمانی سکته مغزی بر افزايش دامنه حرکت اندام ها تاکید دارد، تا فرد بتواند حرکات را به درستی اندام دهد.

تمرينات کاردرمانی سکته مغزی به فرد کمک می کند تا الگوی راه رفتن مستقل و درست را به دست آورد و بیمار سکته مغزی بدون ترس از افتادن بتواند کارهای شخصی خود را به درستی انجام دهد.

تمرینات کاردرمانی سکته مغزی به بیماران سکته مغزی کمک می کند تا حرکت دست بعد از سکته مغزی و حرکت‌های ظریف بیماران بهبود پیدا کند و افراد بتوانند از دست خود استفاده عملکردی داشته باشند و کارهای خود را به طور مستقل انجام دهند.

stroke rehab

تمرینات گفتاردرمانی سکته مغزی

تمرینات گفتاردرمانی در منزل، به برطرف شدن مشکلات بلع و غذا خوردن بیمار سکته مغزی، درمان مشکلات گفتاری و صحبت کردن و بهبود تنفس بیمار کمک بسزایی می کند.
تمرینات گفتاردرمانی سکته مغزی باعث تقویت عضلات حنجره می شود و صحبت کردن افراد را تسهیل می بخشد و جز تمرینات توانبخشی سکته مغزی می باشد.

یکسری از افراد بعد از سکته مغزی دچار مشکلاتی در بلع و گفتار خود می شوند، به کمک گفتاردرمانی سکته مغزی در منزل، این مشکلات برطرف می شود و بیماران غذا خوردن و صحبت‌ کردن را به دست می آورند.

همکاران ما در مجموعه توانبخشی سکته مغزی نشاط با سابقه چندین ساله در درمان بیماران سکته مغزی در سطح تهران ،جهت درمان سکته مغزی و بازگشت افراد به زندگی عادی و مستقل کمک شایانی می کنند. خدماتی که در مجموعه توانبخشی سکته مغزی نشاط به بیماران سکته مغزی داده می شود شامل:

فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل ، کاردرمانی سکته مغزی در منزل و گفتاردرمانی سکته مغزی در منزل می باشد.

جهت دریافت مشاوره و رزرو تایم درمانی،جهت درمان در منزل با متخصصین ما در ارتباط باشید. متخصصان کلینیک توانبخشی سکته مغزی نشاط آماده ارائه خدمات توانبخشی تخصصی به افراد سکته مغزی می باشند.

13 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مشاوره در واتس آپ